Для лівого берега столиці будують потужну електромережу вартістю 164 млн грн

Українська

ДТЕК Київські електромережі реалізує новий масштабний проект з будівництва транзитної лінії «ТЕЦ-5 – Славутич-1» і «ТЕЦ-5 – Славутич-2» загальною вартістю 164 мільйонів гривень. Нова високовольтна мережа довжиною 4,5 км пройде через Дніпро і буде змонтована на опорах португальського виробництва.

Про це повідомили на офіційному сайті ДТЕК.

“Нова потужна електромережа буде живити новобудови на Осокорках і допоможе розвантажити значну частину підстанцій на лівому березі. Замість двох електроенергію будуть передавати чотири високовольтні повітряні лінії”, – розповіли у холдингу.

Наразі йде перший етап проекту – установка нових сучасних металевих опор виробництва. Такий тип конструкцій в Києві встановлюється вперше, хоча в країнах ЄС його активно використовують для будівництва високовольтних ліній електропередач. На відміну від бетонних, вони компактніші біля основи і прості в обслуговуванні.

“Позитивний ефект від реалізації проекту отримає весь лівий берег. Також відкриються можливості для реалізації нових інфраструктурних та бізнес-проектів”, – підкреслив Олександр Фоменко, генеральний директор ДТЕК Київські електромережі.